Naujienos

Pirtyje netoli Lentvario švenčiame visuomeninės organizacijos „Atviras Kodas Lietuvai“ dešimtą gimtadienį.
Visus laisvų programų bei atviro kodo mylėtojus kviečiame dalyvauti - užsiregistruokite: goo.gl/40U4h bei wiki.akl.lt/Pirtis2012

2012 metų kovo mėn. įvyko eilinis organizacijos „Atviras Kodas Lietuvai“ visuotinis susirinkimas:
Pirmininkavo AKL prezidentas Jonas Gavelis. Atsiskaitė senieji ir išrinkti nauji AKL prezidentas, valdybos nariai, revizorius.

Išleista strateginio žaidimo „Mūšis dėl Vesnoto“ 1.10 versija.
„Mūšis dėl Vesnoto“ – tai populiarus laisvas pažingsninės strategijos (ėjimai daromi paeiliui) ir taktikos žaidimas su fantastine tema ir vaidmenų žaidimo elementais. Žaidimas išverstas į lietuvių, rusų, lenkų bei kitas kalbas, todėl jį žaisti gali ir nemokantys angliškai, o pradedantiesiems ypač patiks įdomūs bei lengvai suprantami apmokymai (tutorial).
Išsamesnę informaciją kas naujo Wesnoth 1.10 laidoje bei atsisiuntimus rasite „Mūšio dėl Vesnoto“ 1.10 apžvalgoje lietuviškai.
Baltix GNU/Linux saugyklose jau yra „Mūšio dėl Vesnoto“ naujausia laida, todėl Baltix operacinės sistemos naudotojams užtenka „Programų centre“ surasti wesnoth-1.10 ir paspausti „Įdiegti“ :)

Linux Mint – operacinė sistema, kuriama Ubuntu OS pagrindu. Naujoji Mint versija naudoja naujas Ubuntu 11.10 technologijas ir naujos kartos GNOME 3.2 darbastalio aplinką su Linux Mint pagerinimais:
MGSE (Mint Gnome Shell Extensions) – Gnome 3 darbastalio papildymai, leidžiantys Gnome 3 naudotis įprastu būdu, paliekant galimybę pasirinkti klasikinę Gnome 3 aplinką.
Pagrindinės Mint Gnome Shell Extensions ypatybės:

  • Matomos piktogramos sistemos dėkle.
  • Apatinis skydelis kuriame yra: Programų meniu, Langų sąrašas bei Darbalaukių keitiklis.
  • kiti Gnome 3 sąsajos pagerinimai.

Linux Mint 12 galite nemokamai atsisiųsti iš www.linuxmint.lt.

Trijų lietuvių sukurta laisva turinio valdymo sistema „ImpressPages CMS“ tarptautinio IT produktų konkurso „Open Source Awards 2011” finale pelnė perspektyviausio atvirojo kodo projekto vardą. Iki šiol nei vienas lietuvių sukurtas IT produktas nėra sulaukęs tokio pasaulinio pripažinimo.

OpenOffice.org 3.0 pradinis langas

OpenOffice ir LibreOffice – tai populiariausi laisvi biuro programų paketai. Juos sudaro:
 - Teksto dokumentų redagavimo programa (rašyklė „Writer“),
 - Elektroninių lentelių programa (skaičiuoklėCalc“),
 - Braižymo/kompiuterinės grafikos programa („Draw“),
 - Pateikčių (prezentacijų) kūrimo programa („Impress“),
 - Duomenų bazių valdymo/kūrimo ir programavimo sistema („Base“),
 - matematinių ir kt. formulių rengyklė bei papildomi įrankiai.

Savo galimybėmis OpenOffice ir LibreOffice yra lygiaverčiai analogiškoms populiariausioms raštinės programoms ir gali būti naudojami vietoj brangių nuosavybinių paketų. LibreOffice bei OpenOffice veikia visose populiariose operacinėse sistemose ir yra suderinami su daugelio kitų raštinės programų paketų dokumentų formatais.
LibreOffice ir OpenOffice galima naudotis nemokamai versle, mokymo įstaigose, namuose ir kitoje veikloje – paprasčiausiai atsisiųskite ir įdiekite į savo kompiuterius, laisvai kopijuokite bei platinkite šias programas, nemokėdami jokių privalomų mokesčių tiek dabar, tiek ir ateityje.

OpenOffice.org Writer dokumentų rašyklė Linux aplinkoje

LibreOffice – tai tarptautinis atviro kodo projektas, skirtas tobulinti universalų laisvąjį biuro programų rinkinį, sukurtą OpenOffice.org pagrindu, su atvira programavimo sąsaja (API) ir standartizuotu dokumentų formatu (OpenDocument). Projekto vystymą koordinuoja nepriklausoma organizacija „The Document Foundation“. Šio fondo nariais yra daugybė nacionalinių bei tarptautinių organizacijų, stambios ir nedidelės IT bendrovės – „Google“, „Red Hat“, „Canonical“, „Novell“, fiziniai asmenys ir kt., suprantantys, kad įvairioms įstaigoms ir organizacijoms, verslo įmonėms bei privatiems asmenims reikia turėti nuo finansinių galimybių ar siaurų atskirų monopolistų interesų nepriklausomas dokumentų rengimo priemones.

Ši svetainė skirta populiarinti LibreOffice ir OpenOffice programas bei suteikti konsultacijas ar kitokią pagalbą jas naudojantiems Lietuvos gyventojams. Ypatingas dėmesys skiriamas šiems naudojimo palaikymo aspektams:

  • Informacija lietuvių kalba internetiniuose puslapiuose ir dokumentuose;
  • Vertimai į lietuvių kalbą;
  • Galimybė parsisiųsti LibreOffice bei OpenOffice programas lietuvių kalba;
  • Rašybos tikrinimo programos tobulinimas;
  • Dokumentų šablonai lietuvių kalba;
  • OpenOffice.org populiarinimas tarp lietuvių naudotojų.

Projektas lietuvių kalba ne pakeičia, o papildo LibreOffice bei OpenOffice projektus, todėl mūsų puslapyje rasite daug nuorodų į šių projektų puslapius.

LibreOffice projekto lietuviška dalis 

OpenOffice.org native-lang projekto lietuviška dalis