OpenOffice.lt / Naujienos

Pirtyje netoli Lentvario švenčiame visuomeninės organizacijos „Atviras Kodas Lietuvai“ dešimtą gimtadienį.
Visus laisvų programų bei atviro kodo mylėtojus kviečiame dalyvauti - užsiregistruokite: goo.gl/40U4h bei wiki.akl.lt/Pirtis2012

2012 metų kovo mėn. įvyko eilinis organizacijos „Atviras Kodas Lietuvai“ visuotinis susirinkimas:
Pirmininkavo AKL prezidentas Jonas Gavelis. Atsiskaitė senieji ir išrinkti nauji AKL prezidentas, valdybos nariai, revizorius.

Išleista strateginio žaidimo „Mūšis dėl Vesnoto“ 1.10 versija.
„Mūšis dėl Vesnoto“ – tai populiarus laisvas pažingsninės strategijos (ėjimai daromi paeiliui) ir taktikos žaidimas su fantastine tema ir vaidmenų žaidimo elementais. Žaidimas išverstas į lietuvių, rusų, lenkų bei kitas kalbas, todėl jį žaisti gali ir nemokantys angliškai, o pradedantiesiems ypač patiks įdomūs bei lengvai suprantami apmokymai (tutorial).
Išsamesnę informaciją kas naujo Wesnoth 1.10 laidoje bei atsisiuntimus rasite „Mūšio dėl Vesnoto“ 1.10 apžvalgoje lietuviškai.
Baltix GNU/Linux saugyklose jau yra „Mūšio dėl Vesnoto“ naujausia laida, todėl Baltix operacinės sistemos naudotojams užtenka „Programų centre“ surasti wesnoth-1.10 ir paspausti „Įdiegti“ :)

Linux Mint – operacinė sistema, kuriama Ubuntu OS pagrindu. Naujoji Mint versija naudoja naujas Ubuntu 11.10 technologijas ir naujos kartos GNOME 3.2 darbastalio aplinką su Linux Mint pagerinimais:
MGSE (Mint Gnome Shell Extensions) – Gnome 3 darbastalio papildymai, leidžiantys Gnome 3 naudotis įprastu būdu, paliekant galimybę pasirinkti klasikinę Gnome 3 aplinką.
Pagrindinės Mint Gnome Shell Extensions ypatybės:

  • Matomos piktogramos sistemos dėkle.
  • Apatinis skydelis kuriame yra: Programų meniu, Langų sąrašas bei Darbalaukių keitiklis.
  • kiti Gnome 3 sąsajos pagerinimai.

Linux Mint 12 galite nemokamai atsisiųsti iš www.linuxmint.lt.

Trijų lietuvių sukurta laisva turinio valdymo sistema „ImpressPages CMS“ tarptautinio IT produktų konkurso „Open Source Awards 2011” finale pelnė perspektyviausio atvirojo kodo projekto vardą. Iki šiol nei vienas lietuvių sukurtas IT produktas nėra sulaukęs tokio pasaulinio pripažinimo.

Naudinga informacija žaidimų ir kitų kompiuterinių pramogų mėgėjams - rekomenduojame 100 įdomių bei kokybiškų žaidimų Linux šeimos operacinėms sistemoms: www.cahilig.net/2011/07/29/100-best-free-and-high-quality-linux-games
Šioje apžvalgoje paminėti populiariausi ir kokybiškiausi nemokami žaidimai, veikiantys Linux sistemose. Trumpai apžvelgti įvairiausių rūšių žaidimai - nuo lenktynių/simuliatorių bei šaudyklių iki strateginių/ekonominių bei fantastinių-nuotykinių ar daugeliui žaidėjų skirtų internetinių žaidimų.
Beje, Baltix GNU/Linux saugyklose jau yra dauguma šių žaidimų, todėl Baltix (ir Ubuntu) naudotojams užtenka surasti žaidimo pavadinimą „Programų centre“ ir paspausti „Įdiegti“ :)

Senas Linux naudotojų skaitliukascounter.li.org atgimė Alexander Mieland dėka. Čia galite įtraukti save bei savo kompiuteriuką, taip pat ir savo prižiūrimą galingą Linux serverį į Linux naudotojų skaičiuoklę.

Kviečiame moksleivius dalyvauti kūrybiniame programavimo konkurse (iki gegužės 14 d).
Konkursas skirtas populiarinti lengvai įsisavinamą programavimo aplinką Scratch (scratch.mit.edu).
Programavimas su Scratch yra kaip dėlionė. Komandos yra kaip detalės, ir jas galima jungti nešiojant su pele.
Konkurso tema "Gamtos ornamentai": pavasaris smagus ir margas laikas, tad reikiasukurti 1 ar kelis veikėjus, kurie nupieštų gražių/įdomių gamtos ornamentų.
Išmokti programuoti su Scratch padės lietuviškos video pamokėlės.
Geriausiųjų laukia garbė ir prizai.
Organizatoriai: kompiuterija.pasimokom.lt ir Atviras kodas Lietuvai (AKL).

Alternatyvos.lt - tai kompiuterio programų paieškos sistema pradedantiesiems ir patyrusiems Linux naudotojams.
Įvedę programos pavadinimą, kuri veikia kitoje operacinėje sistemoje, gausite panašių programų Linux sistemai lietuviškus aprašymus.

2010m. kovo 22 ir 26 dienomis Klaipėdos Vydūno vidurinėje mokykloje (Daržų g. 18, Klaipėda) vyks praktinis seminaras apie dviejų Ubuntu GNU/Linux operacinės sistemos atmainų – Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims pritaikytos Baltix bei švietimui pritaikytos Edubuntu ir kitos atviro kodo programinės įrangos naudojimą mokykloje.
Seminaras skirtas įvairių dalykų mokytojams, besinaudojantiems informacinėmis technologijomis.
Paskubėkite registruotis tel. 8-46-351274, 8-614-97005 arba el. paštu laimaric@gmail.com (nurodykite vardą, pavardę, mokyklą, pareigas bei mokomąjį dalyką, kontaktinį telefoną ir elektroninį paštą).